Mike Tyson ambasadorem konopi?

Mike Tyson zaskakuje, ma kolejny pomysł na siebie

Malawi poprosił gwiazdę boksu Mike’a Tysona, aby został oficjalnym ambasadorem krajowych upraw konopi.

Minister rolnictwa Lobin Low wysłał list do Tysona, zapraszając go do objęcia roli, i powiedział, że legalizacja w Malawi stworzyła nowe możliwości.

Tyson, były mistrz świata w wadze ciężkiej, jest przedsiębiorcą i zainwestował w farmę konopi w USA.

Ale ruch został skrytykowany przez niektórych, ponieważ były bokser został uwięziony za przestępstwa seksualne w latach 90. XX wieku.

„Malawi może nie działać w pojedynkę, ponieważ branża jest złożona [i wymaga] współpracy. Dlatego chciałbym mianować pana, Mike Tyson, ambasadorem oddziału Cannabis w Malawi” – napisał Lowe.

Amerykańskie Stowarzyszenie Konopne ułatwiało zawarcie umowy z Tysonem, poinformowało ministerstwo rolnictwa.

Szef oddziału w Malawi, Wezi Ngalamila, powiedział BBC, że były bokser przyjął zaproszenie i planuje się, że odwiedzi ten kraj.

„Tyson będzie z nami pracował” – powiedziała.

Malawi zalegalizowało uprawę i przetwarzanie konopi indyjskich do użytku medycznego w zeszłym roku, ale powstrzymało się od legalizacji ich na własny użytek.

Ministerstwo rolnictwa tego kraju zachęcało rolników do uprawy konopi do celów leczniczych, a także konopi do użytku przemysłowego.

Rząd ma nadzieję, że poparcie Tysona „przyciągnie niektórych inwestorów, a nawet potencjalnych nabywców”, powiedział w rozmowie z agencją AFP rzecznik ministerstwa Gracian Lungu.

Lokalnie uprawiana odmiana konopi – złoto z Malawi – jest znana wśród użytkowników rekreacyjnych na całym świecie.

Tyson powiedział, że palenie marihuany pomogło poprawić jego zdrowie psychiczne i zmienić jego życie. Niektóre badania sugerują jednak, że palenie silnych marihuany może zwiększać ryzyko poważnych chorób psychicznych.

Centrum Odpowiedzialności Publicznej, grupa społeczeństwa obywatelskiego z Malawi, skrytykowała ostatni ruch z powodu wcześniejszych zbrodni Tysona.

Były bokser został skazany w 1992 roku za gwałt w Indianie. Został zwolniony w 1995 po odbyciu mniej niż trzech lat wyroku.

„CPA nie rozumie, dlaczego Malawi chciałoby mieć skazanego gwałciciela jako swojego ambasadora marki, zwłaszcza w tym czasie, kiedy wysiłki na rzecz ograniczenia przemocy wobec kobiet są częścią rządowego programu”, dyrektor grupy, Kondwani Munthali , powiedział w oświadczeniu.

 

Zagłosuj!

1 point
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!