Zaginiony indyjski policjant pojawia się ponownie po miesiącach

Czołowy indyjski funkcjonariusz policji, oskarżony o wymuszenia, pojawił się kilka miesięcy po tym, jak zaginął w Bombaju.

Parambir Singh, 59-letni były szef policji w mieście, pojawił się w czwartek na lokalnym posterunku policji.

Pojawił się ponownie dwa dni po tym, jak Sąd Najwyższy udzielił panu Singhowi ochrony przed aresztowaniem, jednocześnie nakazując mu współpracę w śledztwie.

Pan Singh był ostatnio widziany publicznie w maju w Bombaju.

Nie jest jasne, gdzie był od tego czasu, ale jego prawnik powiedział w poniedziałek w sądzie najwyższym, że pan Singh „był bardzo dużo w Indiach”, ale ukrywał się, ponieważ obawiał się „działań podejmowanych przez stan Maharasztra”, którego stolicą jest Bombaj.

W środę różne kanały informacyjne podały, że pan Singh powiedział im, że jest w mieście Chandigarh, gdzie ma rodzinny dom i wkrótce wróci do Bombaju.

Policjantowi postawiono zarzuty wymuszenia w co najmniej czterech różnych sprawach wniesionych przez pośredników w handlu nieruchomościami, hotelarzy i bukmacherów w Bombaju.

Do tej pory odmawiał stawienia się na przesłuchanie przez panel powołany przez rząd Maharashtra. Zamiast tego jego prawnicy złożyli wniosek do Sądu Najwyższego, kwestionując samo śledztwo.

Prawnik pana Singha zwrócił się do sądu o przeniesienie śledztwa policji w Bombaju, która podlega rządowi stanowemu, do Centralnego Biura Śledczego (CBI), jednostki federalnej.

Skład dwóch sędziów nie orzekał w sprawie petycji, ale stwierdził, że w bitwie między panem Singhem a jego byłym szefem i byłym ministrem spraw wewnętrznych Maharashtry, Anilem Deshmukhem, sprawy stają się „dziwniejsze i ciekawsze”.

Pan Singh został usunięty ze stanowiska szefa policji w Bombaju w marcu, kilka tygodni po tym, jak przed domem Mukesha Ambaniego, najbogatszego człowieka w Azji, znaleziono samochód terenowy pełen materiałów wybuchowych.

 Sprawa przybrała bardziej złowrogi obrót, gdy niedługo potem znaleziono wyrzucone do morza ciało domniemanego właściciela samochodu.

Następnie detektywi federalni aresztowali w związku ze sprawą funkcjonariusza z elitarnego oddziału policji w Bombaju.

Kilka dni później pan Singh został usunięty ze swojego stanowiska i przeniesiony, aby stanąć na czele ochrony domowej Maharasztry, słabo wyposażonej siły, która pomaga policji.

Deshmukh powiedział, że transfer był wynikiem „poważnych błędów” popełnionych przez funkcjonariuszy pracujących pod kierownictwem pana Singha.

Jednak po objęciu nowej pracy pan Singh napisał list do rządu, oskarżając Deshmukha o wymuszenia i korupcję. Minister zaprzeczył zarzutom, ale został zmuszony do rezygnacji.

W maju pan Singh udał się na zwolnienie lekarskie i dwukrotnie go przedłużał. Ale potem zniknął i nikt, łącznie z jego rodziną, nie wydawał się wiedzieć, gdzie jest.

 

Zagłosuj!

1 point
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!