Covid: BA zawiesza loty do Hongkongu podczas kwarantanny załogi

British Airways zawiesiły loty do Hongkongu w związku z doniesieniami, że więcej członków załogi zostało zmuszonych do poddania się kwarantannie w ośrodku rządowym.

BA potwierdził, że tymczasowo wstrzymał loty „na czas przeglądu wymagań operacyjnych dla tej trasy”.

South China Morning Post poinformował, że jeden z pracowników BA uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covida, co doprowadziło do tego, że większość członków załogi została wysłana do obozu kwarantanny.

Następuje podobny incydent tydzień wcześniej.

W takim przypadku członek załogi BA uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa 20 listopada. Pracownik i inna załoga, sklasyfikowana jako „bliski kontakt”, zostali wysłani do centrum kwarantanny Penny’s Bay w Hongkongu.

Rzecznik Departamentu Zdrowia Hongkongu powiedział South China Morning Post, że ci członkowie załogi powrócili do Wielkiej Brytanii.

Pojawia się zaniepokojenie nowym wariantem Covid, Omicron – którego przypadki odkryto w wielu miejscach, w tym w Wielkiej Brytanii i Hongkongu.

Komentując najnowsze środki przeciwko swojej załodze, BA powiedział: „Wspieramy załogę, która obecnie izoluje się w Hongkongu.„Pracujemy zgodnie z lokalnymi przepisami dla każdego kraju, do którego latamy, i zawsze stawiamy bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych zespołów i klientów w centrum wszystkiego, co robimy”.Linia lotnicza Cathay Pacific z Hongkongu została zmuszona do odwołania niektórych lotów pasażerskich w grudniu z powodu braku personelu. Linia lotnicza prowadzi system „zamkniętej pętli”, co oznacza, że załoga linii lotniczej, pracująca na trzytygodniowe zmiany, musi pozostać w pokojach hotelowych między lotami, zanim po powrocie do domu przejdzie 14-dniową kwarantannę.Hongkong prowadzi politykę zerowego wirusa Covid, aby otworzyć granicę z Chinami kontynentalnymi.BA powiedział: „Przepraszamy naszych klientów, których plany podróży zostały zakłócone i będziemy w kontakcie, aby dać im opcje”.

podróż samolotem do sześciu południowoafrykańskich hrabstw po odkryciu wariantu Omicron.Zarówno BA, jak i Virgin Atlantic odwołały loty od południa w piątek do 4:00 w niedzielę po tym, jak rząd tymczasowo zakazał podróży z RPA, Namibii, Zimbabwe, Botswany, Lesotho i Eswatini.Kraje te zostały dodane do brytyjskiej czerwonej listy podróżniczej w niedzielę o godzinie 04:00 wraz z Angolą, Namibią, Mozambikiem i Zambią.Osoby przybywające z tych krajów nie będą mogły wjechać, chyba że są obywatelami Wielkiej Brytanii lub Irlandii lub mieszkańcami Wielkiej Brytanii.Podróżni będą musieli zapłacić i odizolować się w wcześniej zarezerwowanym zatwierdzonym przez rząd hotelu na 10 dni.Rząd ogłosił również, że osoby przyjeżdżające do Wielkiej Brytanii będą musiały wykonać test PCR do końca drugiego dnia po przybyciu i izolować, dopóki nie uzyskają negatywnego wyniku. Zmiany mają wejść w życie we wtorek.Sekretarz zdrowia Sajid Javid powiedział Andrew Marr Show BBC, że środek wejdzie w życie we wtorek 30 listopada od 04:00

Omicron został nazwany przez Światową Organizację Zdrowia „wariantem obaw” i nie jest jeszcze jasne, czy wariant ten jest odporny na istniejące szczepionki i czy jest przenoszony.

Rzecznik ABTA, organizacji branżowej branży turystycznej, powiedział, że „rozumie, że jest to szybko ewoluująca sytuacja i zdrowie publiczne musi być na pierwszym miejscu”.Dodał jednak: „Decyzja o wymaganiu od wszystkich przybyszów wykonania testu PCR i samoizolacji do czasu uzyskania negatywnego wyniku jest ogromnym ciosem dla firm turystycznych, z których wielu dopiero zaczynało stawać na nogi po 20 miesiącach surowych ograniczeń.”W piątek udziały w liniach lotniczych, takich jak IAG, spółka macierzysta BA, oraz EasyJet, a także w spółkach wakacyjnych Carnival i TUI, spadły z powodu pojawienia się nowego szczepu Covid. Giełdy na całym świecie również spadły z powodu obaw, że Omicron może utrudnić ożywienie gospodarcze.

Zagłosuj!

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!