Francja chce „poważnych” rozmów z Wielką Brytanią

Minister spraw wewnętrznych Francji powiedział, że chce współpracować z Wielką Brytanią w sprawie migracji, ale rozmowy muszą być poważne.

Gérald Darmanin wygłosił uwagi na spotkaniu europejskich urzędników po śmierci 27 osób, które w tym tygodniu utonęły w Kanale La Manche, próbując przedostać się z Francji do Wielkiej Brytanii

Zaproszenie Wielkiej Brytanii na spotkanie zostało wstrzymane w dyplomatycznej awanturze z Francją.

Minister spraw wewnętrznych Priti Patel określiła swoją nieobecność na spotkaniu w Calais jako „niefortunną”.

Ale mówi, że w tym tygodniu prowadzi osobne pilne rozmowy z europejskimi ministrami.

Nieobecność Wielkiej Brytanii nastąpiła po tym, jak Emmanuel Macron zareagował gniewnie na publiczne wezwanie Borisa Johnsona do Francji o przyjęcie z powrotem migrantów, którzy docierają do Wielkiej Brytanii.

Prezydent Francji zarzucił premierowi Wielkiej Brytanii brak powagi, publikując list na Twitterze.

Rząd Wielkiej Brytanii nalegał, aby list był szczery i wezwał Francję do ponownego rozważenia zaproszenia, a pan Johnson powiedział: „To jest problem, który musimy wspólnie rozwiązać”.

Belgia, Francja, Holandia, Niemcy i Komisja Europejska wzięły udział w rozmowach w Calais, które zorganizował Macron, aby uporać się z niedawnym wzrostem liczby migrantów przekraczających kanał La Manche.

Zatonięcie pontonu w ubiegłą środę oznaczało największą utratę życia przez utonięcie w Kanale Kanału La Manche od wielu lat, z 17 mężczyznami, siedmioma kobietami – z których jedna była w ciąży – i trojgiem dzieci.

Wiele ofiar pochodziło z irackiego Kurdystanu. Należą do nich Maryam Nuri Mohamed Amin, pierwsza o imieniu, która próbowała dołączyć do narzeczonego w Wielkiej Brytanii.

Przemawiając na początku spotkania, pan Darmanin powiedział, że chce współpracować z Wielką Brytanią, aby poradzić sobie z kryzysem.

„Wielka Brytania opuściła Europę, ale nie świat. Musimy poważnie pracować nad tymi kwestiami… bez bycia zakładnikiem przez wewnętrzną brytyjską politykę” – powiedział.

Minister spraw wewnętrznych dodał, że zgonów było zbyt wiele i „nie możemy zaakceptować, że umierają więcej ludzi”.

Twierdził jednak, że Wielka Brytania musiała wziąć na siebie odpowiedzialność, czyniąc się mniej atrakcyjną ekonomicznie dla nielegalnych imigrantów.

W nielicznych istniejących badaniach więzy rodzinne zostały zidentyfikowane jako główny powód, dla którego migranci chcą podróżować z Francji do Wielkiej Brytanii. Ekspert imigracyjny Marley Morris powiedział BBC, że Wielka Brytania wprowadziła politykę, która znacznie utrudnia nielegalną pracę.

Urzędnicy na niedzielnym spotkaniu uzgodnili, że Frontex, europejska agencja graniczna, wyśle od środy samolot, aby pomóc w zwalczaniu handlu migrantami w Kanale.Komisarz UE do spraw wewnętrznych Ylva Johansson powiedziała, że grupy przestępcze organizujące wyjazdy działają „mniej więcej na skalę przemysłową”.„Dlatego tak ważna jest jeszcze ściślejsza współpraca policyjna z pomocą i wsparciem Europolu” – powiedziała.

Zagłosuj!

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!