Odtajniono dokumenty dotyczące zamachu na prezydenta Kennedy’ego

W środę, ponad 1500 dokumentów powiązanych z zamachem na prezydenta Johna F. Kennedy’ego zostało odtajnionych przez administrację obecnego prezydenta USA – Joe Bidena. Wśród dokumentów pojawił się również polski wątek. To raport o zgłoszeniu od „polskiego szofera” ambasady ZSRR.

Decyzja o publikacji niektórych archiwów podjęta została po tym, jak prezydent Biden odłożył opublikowanie materiałów, w obawach dotyczących bezpieczeństwa.Całe archiwum miało zostać opublikowane w 2017 roku, ale ówczesny prezydent USA, Donald Trump również upublicznił tylko część akt, uzasadniając to opinią przedstawicieli służb, którzy stwierdzili, że pewne informacje powinny być utajone ze względu na bezpieczeństwo narodowe, i dobro spraw zagranicznych.

Jak dotąd w nowych dokumentach nie znaleziono niczego, co mogłoby podważyć oficjalne ustalenia komisji Warrena, według których zabójca Kennedy’ego działał sam.

Jeden z raportów mówi o tajemniczym zgłoszeniu mężczyzny podającego się za polskiego szofera ambasady ZSRR w Australii. W trakcie rozmowy telefonicznej z amerykańskim dyplomatą, dzień po zamachu ”Polak” miał powiedzieć, że atak sfinansowała KGB.

Prezydent Joe Biden dał agencjom czas do 15 grudnia 2022 roku, aby dokonały przeglądu pozostałych akt i odtajniły te, wobec których nie ma poważnych przeciwwskazań.

Zagłosuj!

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Dodaj komentarz