Rzeź niewiniątek w czarny piątek

Inwestycje w cryptowaluty wciąż obarczone wysokim ryzykiem

Bitcoin stracił jedną piątą swojej wartości w sobotę, ponieważ połączenie realizacji zysków i obaw makroekonomicznych spowodowało sprzedaż kryptowalut o wartości prawie miliarda dolarów.

Szeroki odpływ kryptowalut spowodował również spadek etheru, monety związanej z siecią blockchain ethereum, o ponad 10%.

Według platformy danych kryptowalutowych Coingecko, kapitalizacja rynkowa 11 392 monet, które śledzi, spadła o prawie 15% do 2,34 biliona dolarów. Wartość ta na krótko przekroczyła 3 biliony dolarów w zeszłym miesiącu, kiedy bitcoin osiągnął rekordowy poziom 69 000 dolarów.

Spadek nastąpił po niestabilnym tygodniu dla rynków finansowych. Światowe akcje i rentowność amerykańskich obligacji spadły w piątek po tym, jak dane pokazały, że wzrost zatrudnienia w USA spowolnił w listopadzie, a wariant Omicron koronawirusa utrzymał inwestorów w niepewności.

Spadek cen następuje również przed zeznaniami kierownictwa ośmiu głównych firm zajmujących się kryptowalutami, w tym Coinbase Global (COIN.O) CFO Alesia Haas i FTX Trading CEO Sam Bankman-Fried, przed Komisją Usług Finansowych amerykańskiej Izby 8 grudnia. j

Przesłuchanie to pierwszy raz, kiedy główni gracze na rynkach kryptowalutowych będą zeznawać przed amerykańskimi ustawodawcami, ponieważ decydenci zmagają się z implikacjami kryptowalut i jak najlepiej je uregulować.

Dane z innej platformy Coinglass wykazały, że w ciągu ostatnich 24 godzin upłynniono kryptowaluty o wartości prawie 1 miliarda dolarów, przy czym większość z nich znajdowała się na cyfrowej giełdzie Bitfinex.

Stopa finansowania na platformie handlu kryptowalutami BitMEX spadła do ujemnego poziomu 0,18% z poziomu 0,01% przez większą część listopada.

Źródło: Agencja Reutersa

Zagłosuj!

1 point
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dodaj komentarz