Samsung wybiera Teksas na miejsce nowej fabryki chipów

Koreańska ekspansja na Amerykę trwa

Samsung wybrał witrynę w pobliżu miasta Taylor w Teksasie na swoją nową fabrykę chipów komputerowych o wartości 17 miliardów dolarów (12,7 miliarda funtów), w obliczu globalnego niedoboru półprzewodników.

Jest to największa w historii amerykańska inwestycja południowokoreańskiego giganta elektronicznego.

Zakład ma stworzyć 2000 miejsc pracy w branży technologicznej, a budowa rozpocznie się na początku przyszłego roku.

Samsung, podobnie jak kilku jego rywali, ściga się, aby rozszerzyć produkcję chipów w USA, aby rozwiązać problemy z łańcuchem dostaw.

„Dzięki większej zdolności produkcyjnej będziemy mogli lepiej zaspokajać potrzeby naszych klientów i przyczyniać się do stabilności globalnego łańcucha dostaw półprzewodników” — powiedział Kinam Kim, dyrektor generalny Samsung Electronics Device Solutions.

Zakład ma zacząć działać w drugiej połowie 2024 roku.

Pojawia się, gdy prezydent USA Joe Biden naciska na gigantów chipowych, aby zwiększyli produkcję w USA.

Urzędnicy Białego Domu powiedzieli, że nowy obiekt pomoże „chronić nasze łańcuchy dostaw, ożywić naszą bazę produkcyjną i stworzyć dobre miejsca pracy”.

„Wzrost krajowej produkcji chipów półprzewodnikowych ma kluczowe znaczenie dla naszego bezpieczeństwa narodowego i ekonomicznego”, powiedziała osobno sekretarz handlu USA Gina Raimondo.

Republikański gubernator Teksasu, Greg Abbott, napisał na Twitterze „Witamy w Teksasie, Samsung!”, publikując zdjęcia z wydarzenia, aby ogłosić plan.

Osobno oświadczenie z biura gubernatora mówiło, że firma otrzyma 27 milionów dolarów dotacji na tworzenie miejsc pracy w stanie.

Chipy wyprodukowane w nowym obiekcie będą wykorzystywane w szeregu technologii, w tym w technologii mobilnej, 5G, obliczeniach o wysokiej wydajności i sztucznej inteligencji.

Samsung jest jednym z największych producentów chipów na świecie, zatrudniającym ponad 20 000 pracowników w całych Stanach Zjednoczonych.

Firma poinformowała, że najnowsze ogłoszenie zwiększa całkowitą inwestycję w największą gospodarkę świata do 47 miliardów dolarów.

Zagłosuj!

1 point
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!